Roadshow

Záverečná

A je to tu, roadshow je v cieli, kefky porozdávané, vyše 4500 ľudí odškolených, úsmevy zdravé a krásne, fotky spravené, sme opálení, unavení ale hlavne veľmi hrdí! Pondelok, 2. mája sme na Hlavnej ulici pred Immaculatou zaparkovali naše dve dodávky pred stanom, aby sme sa pripravili na Košičanov v plnej zostave.

Máj, ústnej hygieny čas

V spišskej zoo sa na nás po dlhom čase usmialo slnko. 1. mája sa konalo otvorenie sezóny pre spišskú zoologickú záhradu, pri ktorom sme medzi 4000 návštevníkmi nechýbali ani my. Prišla s nami spraviť rozhovor miestna televízia a tiež prišiel aj primátor mesta Spišská Nová Ves, ktorý sa spolu s nami…

O projekte

Každý z nás túži po krásnom úsmeve. Krásny úsmev odzrkadľuje fyzické aj duševné zdravie, čím otvára cestu k úspechu.

Plánované podujatia

Alarmujúci stav

Úroveň ústneho zdravia na Slovensku je však v alarmujúcom stave a práve preto sme sa my, študenti zubného lekárstva, ako budúci zubní lekári, rozhodli uskutočniť tento preventívny projekt, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie ľudí o ústnom zdraví a zároveň im ukázať, aké jednoduché je správnou starostlivosťou o svoje zuby dosiahnuť krásny a zdravý úsmev.

Chceme šíriť osvetu medzi širokou verejnosťou a dať tak každému rovnakú šancu každodenne zlepšovať stav svojho ústneho zdravia, a tým postupne dosiahnuť optimálny na celom Slovensku. Projekt má za sebou úspešné ročníky a stretáva sa aj naďalej s pozitívnym ohlasom. Preto by sme radi v tejto tradícií pokračovali.

Cieľ

Cieľom projektu je naučiť ľudí správnu techniku čistenia zubov, motivovať ich ku zlepšovaniu starostlivosti o ústne zdravie a zvýšiť úroveň povedomia o dôležitosti prevencie v oblasti ústnej hygieny. Prepojením šírenia informácií o správnej starostlivosti, postupoch a praktickou inštruktážou chceme dosiahnuť čo najvyššiu účinnosť každého školenia.

Inštruktáž

Školiteľmi sú študenti zubného lekárstva, ktorí takto zúročujú svoje nadobudnuté vedomosti, zdokonaľujú sa v komunikácii s ľuďmi a získavajú tým neoceniteľné  skúsenosti  do svojej budúcej zubnolekárskej praxe. Jedna inštruktáž trvá približne 30 minút a jeden školiteľ je schopný školiť simultánne najviac 3 ľudí, ktorí si v reálnom čase precvičujú techniku čistenia zubov. Na pomoc pri inštruktáži slúžia školiteľom pomôcky: model chrupu v nadživotnej veľkosti a zubná kefka.

Fotogaléria

Spolu za zdravý a krásny úsmev

Partneri a sponzori projektu

Spolu za zdravý a krásny úsmev

X