Roadshow

Spolu za zdravý a krásny úsmev

Košice, 18.9.2022 Tlačová správa  Študenti zubného lekárstva ukončili v Košiciach celoslovenskú roadshow „SPOLU ZA ZDRAVÝ A KRÁSNY ÚSMEV“, v rámci…

Zoznam miest na roadshow 2021

Naučte sa s nami, ako sa starať o Váš chrup! Aj tento rok Vás v mene Slovenského spolku študentov zubného…

O projekte

Každý z nás túži po krásnom úsmeve. Krásny úsmev odzrkadľuje fyzické aj duševné zdravie, čím otvára cestu k úspechu.

Kto sme

Slovenský spolok študentov zubného lekárstva je jediné občianske združenie pôsobiace na území Slovenskej republiky, ktoré združuje študentov zubného lekárstva. V súčasnosti máme viac ako 500 členov. Sme členom European Dental Students Association a International Association of Dental Students. Naša činnosť je rozdelená do viacerých oblastí. Prvou je organizovanie odborných akcií, prednášok a workshopov, zameraných na zvyšovanie teoretických znalostí a praktických zručností študentov zubného lekárstva. Veľmi významnou stránkou nášho pôsobenia je pravidelné organizovanie jedinečného projektu Spolu za zdravý a krásny úsmev, ktorý od roku 2015 vystupuje pod vlastnou ochrannou známkou.

Cieľ

Ako budúci zubní lekári sa cítime zodpovední za ústne zdravie ľudí, preto je našou snahou zvýšiť ich povedomie o ústnej hygiene práve prostredníctvom projektu Spolu za zdravý a krásny úsmev, preventívnej roadshow, ktorou sa dostaneme bližšie k nim. Cieľom je naučiť ľudí správnu techniku čistenia zubov, motivovať ich k zlepšovaniu starostlivosti o ústnej zdravie a zvýšiť úroveň povedomia o dôležitosti prevencie v oblasti ústnej hygieny. Ľuďom častokrát chýbajú komplexné informácie a správne návyky v oblasti ústnej hygieny, napríklad nepoužívajú medzizubnú kefku alebo sólo kefku, čo sú takisto dôležité pomôcky v starostlivosti o chrup a ďasná.

Inštruktáž

Počas akcie študenti oslovujú okoloidúcich ľudí a ponúkajú im možnosť zaškoliť sa v oblasti ústnej hygieny. Školiteľmi sú študenti zubného lekárstva, ktorí týmto spôsobom odovzdávajú ďalej vedomosti nadobudnuté od najuznávanejších odborníkov Slovenskej republiky v oblasti preventívneho zubného lekárstva. Jedna inštruktáž trvá približne 30 minút a jeden školiteľ simultánne vyškolí najviac 3 ľudí, ktorí si v reálnom čase precvičujú techniku čistenia zubov. Na pomoc využívame rôzne interaktívne pomôcky ako napríklad model chrupu v nadživotnej veľkosti so zubnou kefkou. Každý zaškolený účastník dostal jednu zubnú kefku zdarma, aby znalosti, ktoré nadobudol počas inštruktáže, mohol využiť v každodennej ústnej hygiene.

Náš projekt

Spolu za zdravý a krásny úsmev je projekt organizovaný na verejných priestranstvách,námestiach, v obchodných centrách, miestach oddychu ako ZOO, hrady a pod. Projekt sa bude konať mimo zdravotníckych zariadení s cieľom dostať sa bližšie k ľuďom a šíriť osvetu v príjemnejšom prostredí ako je zubná ambulancia. Podnetom pre realizáciu tohto projektu bola myšlienka: „Keď neprídu pacienti do ambulancie, musia vyjsť lekári do ulíc.“

Fotogaléria

Spolu za zdravý a krásny úsmev

Zobraziť ďalšie články

Partneri a sponzori projektu

Spolu za zdravý a krásny úsmev

X