61. EDSA Meeting v Amsterdame

61. EDSA Meeting v Amsterdame
9. septembra 2018 Marek Hrebík

V dňoch 8.-13.apríla sa na pôde jednej z top fakúlt zubného lekárstva na svete Academisch Centrum Tandheelkunde Amsterdam uskutočnilo valné zhromaždenie Európskej asociácie študentov zubného lekárstva (EDSA – European Dental Students Association), na ktorom mal náš spolok reprezentujúc Slovensko tradične svoje zastúpenie.

Zasadnutie začalo prezentáciami delegátov členských organizácií, naše aktivity odprezentovala Ivana Ligusová. Nasledovali výstupy partnerských organizácií: International Association of Dental Students v zastúpení Natálie Savkovej, EMSA – Európska asociácia študentov všeobecného lekárstva, EPSA – Európska asociácia študentov farmácie a ďalšie. Počas prezentácie činnosti prezídia EDSA vystúpil taktiež Števo Kollár. Ďalej sa valné zhromaždenie zaoberalo problematikou eHealth-u či ekologickou stránkou zubného lekárstva. Hlasovaním sme prijali do rodiny EDSA aj štyri nové asociácie (národná asociácia Portugalska, 2 lokálne z Grécka a jedna z Chorvátska).

V Amsterdame na nás čakal pestrý vzdelávací program v podobe zaujímavých prednášok a workshopov. Ako prednášajúci vystúpili viacerí domáci speakeri a zahraničný hosť Walter Devoto – spoluzakladateľ Style Italiano. V rámci pracovných skupín sa študenti venovali mnohým problematikám, od organizácie rôznych projektov na domácej či medzinárodnej úrovni až po reformu vnútorných predpisov EDSA – tá bude aj jednou z hlavných tém nasledujúceho meetingu v Osle (19.-25.august).

X