Školenie v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach

Školenie v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach
1. novembra 2017 Marek Hrebík

Vo štvrtok 26.10.2017 zorganizoval Slovenský spolok študentov zubného lekárstva preventívnu akciu v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach na oddelení detskej onkológie. Členovia spolku oboznámili deti a rodičov so správnou technikou čistenia zubov a správnymi návykmi k udržaniu ústneho zdravia. Následne si mohli deti aj rodičia správnu techniku čistenia prakticky vyskúšať na zubných modeloch pod dohľadom študentov zubného lekárstva. Zároveň cieľom tejto akcie bolo stráviť sdeťmi pekné popoludnie plné hier, zábavy, ale aj dialógov s rodičmi a zdravotným personálom.

Spolok deťom venoval darček v podobe hracej doktorskej sady, ktorú aj hneď s deťmi vyskúšali. Veľké poďakovanie patrí spoločnosti Curaprox Slovensko, ktorá nám pre deti poskytla krásne, bohaté balíčky, ktorým sa deti veľmi potešili. Taktiež ďakujeme Detská Onkológia, že sme mohli prísť a spríjemniť deťom pobyt v nemocnici. Tešíme sa na ďalšiu akciu.

Veľmi pekne ďakujeme všetkým zúčastneným, ale aj každému, kto sa akýmkoľvek spôsobom pričinil na realizácií tejto akcie. Sme skutočne radi, že aj takouto formou sme dokázali vyčariť úsmev na tvárach týchto detí. Ďakujeme!

X