III.Kongres SSŠZL

III.Kongres SSŠZL
1. novembra 2020 Marel Paľovčík

Marcel Paľovčík, LF UPJŠ KE, 6.ročník

V dňoch 13.-15. februára 2020 sa na pôde Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine už po tretíkrát uskutočnil spolkový kongres. Pre účastníkov boli pripravené 3 rôzne cenové balíčky, aby sme podľa možnosti vyhoveli preferenciám čo najväčšieho počtu študentov, ktorých sa tentoraz zúčastnilo vyše 170.

Štvrtok sme začali s pohodovou welcome párty v podniku Arena Martin, kde boli celý večer k dispozícii rôzne hry, ako napr. bowling, laser game, šípky, air hockey… V piatkové ráno sme zahájili vzdelávací program, ktorý slávnostne otvorili pani profesorka Čalkovská, dekanka JLF UK a pán doktor Kotulič, člen prezídia SKZL. Aj tento ročník sme sa snažili o vyvážený program prednášok z čo najviac oblastí obsadený atraktívnymi spíkermi, medzi ktorými nechýbali veľmi zvučné mená. Novinkou, ktorú vnímame ako veľmi dôležitú, bola sekcia študentských prednášok, v rámci ktorej sa predstavili traja kolegovia (dnes už doktori). Tento experiment dopadol úspešne a veríme, že sa z tohto stane tradícia, ktorá bude mať veľký význam pre nádejných prednášajúcich.

Po piatkovej valentínskej párty v Panter Club Strojár sa niektorým účastníkom sobotných workshopov vstávalo veľmi ťažko, ale veríme, že neoľutovali. Študenti si mohli vyskúšať estetické rekonštrukcie vo frontálnom úseku, zhotoviť adhezívny mostík, zaviesť implantát, či zašiť poextrakčnú ranu a mnohé ďalšie.

Celé podujatie sme nemohli zakončiť inak, ako galavečerom v Hoteli Turiec, kde sme v rámci 10. výročia založenia nášho spolku odovzdali ďakovné plakety niekoľkým bývalým významným členom, ale aj súčasným podporovateľom našej činnosti. O hlavný program večera sa postaral skvelý klavirista a spevák Jozef Hollý so svojou kapelou.

Tešia nás veľmi pozitívne ohlasy, ktorým sa nám opäť dostalo. Do budúceho ročníka zostane koncept kongresu obdobný, no zatiaľ prezradíme aspoň to, že na piatkovú párty sa budeme obzerať po iných priestoroch. Dátum, ktorý si potrebujete všetci zaznačiť do diárov už teraz, je 4.-7.február 2021 a stretneme sa opäť v Martine.

Ďakujeme Jesseniovej lekárskej fakulte UK a Lekárskej fakulte UPJŠ  za  obrovskú  pomoc  a  rovnako všetkým ďalším partnerom, ktorí kongres podporili: 3M, Colgate, Curaprox, Dentmax, Dentonet, Dentsply Sirona, Dr.Kim, Eudent, GC, Herbadent, HLS Body, Invisalign, Ivoclar Vivadent, Jarident, Listerine, Petramed, Philips, Prodenta, Sanus, Straumann, Topdental a VÚB banka.

 

X