Zubárske kreslo, ktoré obdivujú odborníci a obľubujú zákazníci

Zubárske kreslo, ktoré obdivujú odborníci a obľubujú zákazníci
20. apríla 2022 Marel Paľovčík

Moderný stomatológ dnes potrebuje efektívne manažovať nielen svoj čas, ale aj pracovný priestor. Komfort a dobrý pocit pacienta počas výkonu musí vychádzať z dokonalej ergonómie a dlhodobého pohodlia samotného dentistu. Nové liftové zubárske kreslo Model Pro 600 od Diplomat Dental s inteligentným ovládaním cez tablet výrazne zefektívňuje prácu dentálneho tímu. Inovatívna konštrukcia zvyšuje pohodlie, životnosť a šetrí náklady. Oceňovaný dizajn búra stereotypy a z ambulancie robí digitálne pracovisko 21. storočia.  

Model Pro 600, ktorý práve prichádza na trh, je novou vlajkovou loďou liftových stomatologických kresiel rady Pro Series. Tá je na globálnom trhu nielen technologickou, ale aj dizajnovou špičkou. Slovenský výrobca Diplomat Dental s takmer 90-ročnou tradíciou výskumu a vývoja zároveň prináša do ambulancií nové digitálne trendy v stomatológii.

Pro Series hľadí na budúcnosť strategicky

Pri produktovom rade Pro Series, do ktorého patrí aj nový Model Pro 600, Diplomat Dental aplikuje novú výrobnú filozofiu, ktorá už reflektuje dnešnú pandemickú aj krízovú trhovú realitu. Výrobca minimalizoval počet komponentov a štandardizoval ich pre všetky modely, čo výrazne uľahčuje a zrýchľuje servis s cieľom znížiť zubnej ambulancii náklady.

Z rovnakej filozofie udržateľnosti a predlžovania životnosti vychádza aj štandard kompletného protikorózneho pozinkovania všetkých kovových dielov či výroba komponentov z najnovšej generácie tzv. ASA plastov. Tie sú extrémne odolné voči UV žiareniu a ďalším vonkajším vplyvom, čo zabezpečuje ich farebnú stálosť a kvalitu s výhľadom nie na roky, ale dekády.


Elektronika je kompletne z vlastného vývoja a prakticky všetky ostatné technologické komponenty pochádzajú od najlepších európskych výrobcov.


Diplomat Dental celkom pragmaticky reflektuje aj aktuálnu nestálosť globálnych trhov. Svoje dodávateľské reťazce preto manažuje a zálohuje najmä regionálne, aby sa firma vyhla akýmkoľvek výpadkom. Elektronika je kompletne z vlastného vývoja a prakticky všetky ostatné technologické komponenty pochádzajú od najlepších európskych výrobcov.

Štandardizácia dielov zároveň umožňuje špičkovému slovenskému výrobcovi dentálnych kresiel naskladniť základné materiály na roky dopredu a vyhnúť sa tak budúcim sektorovým krízam. Predvídavý strategický manažment je už dnes, popri top kvalite a technologickom náskoku, zásadným zákazníckym kritériom pri výbere spomedzi konkurencie.

Komfort na oboch stranách kresla

Čo najväčšie pohodlie pacienta je už v stomatologickom sektore považované za základný štandard. Cítiť sa dobre, zmierniť strach, to sú dôležité psychologické momenty z pohľadu práce s pacientom. Rovnako ako vnímať prirodzené centrum ambulancie, ktorým je zubárske kreslo ako esteticky príjemné a technologicky pokročilé pracovisko hodné dnešnej doby.


Diplomat Dental je jedným z mála výrobcov, ktorí odporúčania Európskej spoločnosti dentálnej ergonómie neberú len na vedomie, ale reálne aplikujú pri výrobe svojich kresiel.


Je pravdou, že podstatne menej pozornosti už však výrobcovia venujú dlhodobému komfortu samotných dentistov. Pritom oni pri kresle a nad ním strávia najviac času. Už aj o niečo horšie koncipovaná ergonómia stomatologickej súpravy bežne spôsobuje mnohým stomatológom po čase chronické problémy s chrbticou, zápästím či celou pažou.

Predčasnému koncu úspešnej zubárskej kariéry zo zdravotných príčin môže pritom účinne zabrániť vhodná ergonómia zubárskeho kresla. Diplomat Dental je jedným z mála výrobcov, ktorí dlhodobým vedeckým výskumom podložené odporúčania Európskej spoločnosti dentálnej ergonómie neberú len na vedomie, ale reálne aplikujú pri výrobe svojich kresiel.

Detailný pohľad na Model Pro 600

Dokonalá pracovná ergonómia je produktovou filozofiou aj pri novom Modeli Pro 600. Nemyslí pritom len na zubára, ale rozširuje miesto aj pre dentálneho asistenta, čo býval tradičný problém inak trendových liftových kresiel. Pohodlnosť práce umocňuje aj voľný priestor pre nohy bez kompromisov, ktoré sú kvôli základni nutné pri samonosných kreslách.

Priestor možno využiť na nový a plne programovateľný nožný ovládač. Jeho zlepšená ergonómia nezaťažuje nohu stomatológa zbytočným svalovým napätím. Podstatne menší je aj prenos vibrácií z prístrojovej základne na rám celej súpravy. Nosnosť pritom ostáva na štandardnej úrovni 200 kilogramov a umožňuje priamu integráciu intraorálneho röntgenu.

Automatická dezinfekcia, dekontaminácia a vrchné či spodné vedenie nástrojových bičov na výber podľa osobnej preferencie dentistu je pri tomto kresle samozrejmý zlatý štandard.


Aplikácia umožňuje mikro-nastavenie aj tých najzriedkavejšie používaných funkcií všetkých dentálnych nástrojov. Tie najčastejšie či obľúbené sa dajú šikovne uložiť ako prednastavenia.


Inteligentne a efektívne cez intuitívnu aplikáciu

Nový Model Pro 600 je hardvérovým telom aj softvérovou dušou plne digitalizované zubárske kreslo. Každú jednu pozíciu a polohu od Trendelenburgovej až po „platiacu“ možno intuitívne a pritom precízne ovládať pomocou tabletu. Graficky atraktívne a používateľsky do detailov vyladené rozhranie aplikácie Diplomat Connect zobrazuje reálne správanie sa kresla.

Umožňuje mikro-nastavenie aj tých najzriedkavejšie používaných funkcií všetkých dentálnych nástrojov. Tie najčastejšie či obľúbené sa pritom dajú šikovne uložiť ako prednastavenia. Nič na tom nemení ani častá situácia, ak sa pri kresle strieda viac dentistov. Každý môže mať v aplikácii svoj vlastný profil a sadu osobných nastavení. Stačí sa len prihlásiť a pracovať.

Tu však inteligencia Modelu Pro 600 nekončí. Cez menu sa dajú jednoducho navoliť aj užitočné reťazce nastavení. Je potrebné, aby sa vyplo alebo len čiastočne stlmilo hlavné osvetlenie kresla, keď sa rozsvieti modré LED svetlo na dentálnej turbíne či mikromotore? Žiaden problém. Otázka zopár klikov, ktoré zefektívňujú prácu a skracujú čas úkonov.


Cenami ovenčený dizajn je inšpirovaný škandinávskym minimalizmom a kalifornskou technickou precíznosťou vypracovania a detailov.


Do voľby optimálnych nastavení môže dentista pokojne zapojiť aj členov svojho tímu. Cez aplikáciu je možné rovnako rýchlo nastaviť či meniť aj funkcie nožného ovládača. V prípade, že v nastaveniach chýba akákoľvek preferenčná funkcionalita, tím Diplomat Dental ju vie doplniť. Rovnako ako akýkoľvek ďalší komunikačný jazyk aplikácie.

Kreslo prostredníctvom aplikácie tiež využíva funkcie vzdialenej diagnostiky. Vďaka nej dokážu technici identifikovať existujúce či predvídať potenciálne problémy. To zásadne eliminuje akékoľvek prestoje spojené s opravami či pravidelnou fyzickou alebo vzdialenou profylaktikou spojenou s upgradmi systému. Ďalší ušetrený čas aj rozpočet.


Získajte viac osobného pracovného komfortu od výrobcu, ktorý na vás nehľadí len ako na špičkového odborníka, ale aj ako na človeka.


Keď dizajn je predovšetkým funkciou

Model Pro 600 je stelesnením maximálnej precíznosti a funkčnej geometrie každého detailu s dôrazom na nadčasovosť estetiky a trvácnosť technológie. Jeho ikonický a prestížnymi cenami ovenčený dizajn je inšpirovaný škandinávskym minimalizmom a kalifornskou technickou precíznosťou vypracovania a detailov.

Dizajn pri ňom nie je len vyjadrením priemyselnej elegancie, ale dopredu premysleným rozšírením funkčnosti a ergonómie kresla ako celku. Individualizácia je však samozrejmosťou nielen pri technickom vybavení, ale aj pri voľbe exkluzivity čalúnenia či výbere z viac ako 50 farebných variantov pre vizuálne prispôsobenie sa estetike ľubovoľného pracoviska či regiónu.


Model Pro 600 vás zásadne odlišuje od priemeru a stáva sa súčasťou vášho dentálneho tímu. Cieľom je šetriť váš čas a znižovať náklady pri poskytovaní špičkovej dentálnej starostlivosti.


Model Pro 600 vo vašej ambulancii

Posuňte vlastnú stomatologickú prax či kliniku na trajektóriu modernej digitálnej stomatológie. Získajte tým zároveň aj viac osobného pracovného komfortu od výrobcu, ktorý na vás nehľadí len ako na špičkového odborníka, ale aj ako na človeka, ktorého má pracovisko a jeho ergonómia prirodzene dopĺňať, nie prehnane namáhať.

Model Pro 600 vás v očiach pacientov, ale aj kolegov zásadne odlišuje od konkurenčného priemeru a stáva sa integrálnou súčasťou vášho dentálneho tímu. Cieľom je šetriť váš čas, znižovať náklady a poskytovať špičkovú dentálnu starostlivosť pacientom, ktorí sa u vás vďaka kombinácii vašej odbornosti s technologicky špičkovým, ale cenovo dostupným zubárskym kreslom od Diplomat Dental právom cítia byť súčasťou stomatologickej budúcnosti už dnes.

Viac technických aj zákazníckych informácií k novému Modelu Pro 600 nájdete tu.

 

diplomat-dental.com

X